• (+42) 684 63 84, 681 15 68/69
 • sekretariat@muzyczna-sosnowa.pl
 • ul. Sosnowa 9, Łódź 93-102
 • Aktualności

  Wyjątkowa jesień ’18 roku Chóru OSM II stopnia w Łodzi.

  Wyjątkowo pracowitą jesień 2018 roku miał Chór mieszany Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Łodzi. Zespół pod kierunkiem p. Anny Kamerys kilkakrotnie prezentował się na terenie Łodzi. Chórzyści wystąpili m.in. w Teatrze Wielkim w programie „Bukiet dla Niepodległej” (16.09.2018), w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Słowo i muzyka u Jezuitów” (4.11.2018), w koncercie „Dla Ciebie Polsko” w Kościele Ewangelicko-Augsburskim św. Mateusza w Łodzi (16.11.2018). Nie zabrakło również występów w Szkole przy Sosnowej, w tym również tych świętujących setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości (09.11. i 13.11.2018).

  dsc07596
  Najbardziej spektakularnych wydarzeniem z udziałem Chóru mieszanego, a zapewne i najatrakcyjniejszym dla młodych śpiewaków, był jednak wyjazd do Wilna w dniach 4-7 października 2018 r. Zespół wystąpił w Szkole im. Szymona Konarskiego w Wilnie, w Ośrodku Kultury w Rudominie (k. Wilna) oraz w Kościele św. Ducha, podczas Mszy Św. Dla Harcerstwa Polskiego na Litwie. W wszystkich programach pierwszoplanowe miejsce zajmowały polskie pieśni patriotyczne, nie zabrakło jednak i utworów dawnych mistrzów (Wacław z Szamotuł) czy romantycznych (Stanisław Moniuszko). Obok chórzystów zaprezentowali się również instrumentaliści: Małgorzata Komorowska, Paweł Urbanek, Piotr Wróblewski, Aniela Milala, Oliwia Osmolińska, Iwo Tylman, Jan Kornacki, Jan Wójcicki. Po koncercie w Rudominie w „Tygodniku Wieleńszczyzny” ukazała się obszerna relacja, w której czytamy m.in. iż „Publiczność nie szczędziła braw dla młodych muzyków. Organizator imprez WOK w Rudominie Katarzyna Szawarejko przekazała na ręce dyrygent Anny Kamerys słodycze dla uczniów OSM i pisemne podziękowanie”. Oprócz koncertów był oczywiście czas na zwiedzanie Wilna i okolic, spotkania z tamtejszą Polonią oraz poznawanie kultury i uroków dawnych kresów Rzeczypospolitej.

  Podczas jesiennych koncertów Chór OSM II st. wspierały również nauczycielki naszej Szkoły: p. Agnieszka Kaźmierczak, p. Magdalena Brzezińska i p. Monika Kolasa-Hladikowa.

  dsc07597  dsc07598