• (+42) 684 63 84, 681 15 68/69
 • sekretariat@muzyczna-sosnowa.pl
 • ul. Sosnowa 9, Łódź 93-102
 • Regionalne warsztaty instrumentalne (skrzypce, altówka) poświęcone metodom przygotowania ucznia do występu publicznego. (Prowadzenie mgr Anna Kuk)

  Regionalne warsztaty instrumentalne (skrzypce, altówka) poświęcone metodom przygotowania ucznia do występu publicznego. (Prowadzenie mgr Anna Kuk)

  • Data i godzina:
   • Maj 24 - ,

  Szanowni Państwo,

  miło nam zaprosić Państwa na warsztaty, prowadzone przez panią Annę Kuk, która zajmuje się technikami relaksacyjnymi, przygotowującymi do występu scenicznego.

  Warsztaty odbęda się 24 maja 2022 (wtorek) – sala gimnastyczna OSM I i II stopnia w Łodzi im. H. Wieniawskiego w Łodzi.
  Zgłoszenia do 17 maja, harmonogram,  zamieścimy na stronie 20 maja.

  HARMONOGRAM WARSZTATÓW – plik PDF
  -24-05-2022-regionalne-warsztaty-instrumentalne-z-elementami-psychologii-muzyki

  Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli skrzypiec i altówki i uczniów (klasy V-XII). Zajęcia odbywać się będą w grupach 5 osobowych. Uczniowie biorący udział w kursie nie są zobligowani do wykonywania konkretnego programu, ważne aby mieli przy sobie instrument.

  Zagadnienia poruszane podczas warsztatów dotyczyć będą:

  –        postawy podczas gry na skrzypcach i altówce, umożliwiającej optymalne rozluźnienie aparatu gry podczas występu,

  –        przygotowania mentalnego i fizycznego przed występem publicznym,

  –        sposobów zachowania na scenie,

  –        przedstawienia relacji: wykonawca – publiczność,

  Plan warsztatów:

  6 godzin ćwiczeń (godzina na 1 grupę)

  2 godziny wykładu pt. „Sposoby optymalizacji zachowania wykonawcy-muzyka na scenie”

  Anna Kuk ukończyła Akademię Muzyczną im. K.Szymanowskiego w Katowicach. Doskonaliła swoje umiejętności w słynnej Guildhall School of Music and Drama w Londynie w klasie prof. Krzysztofa Śmietany. Była zaangażowana w projekty orkiestrowe i kameralne (również jako asystent koncertmistrza oraz lider sekcji), m.in. z muzykami London Symphony Orchestra, Berliner Philharmoniker – Sharoun Ensemble, ArchSinfonia. Brała udział w takich festiwalach jak: BBC Proms, Miami Summer Music Festival, Windsor Festival, Aix-en-Provance Festival, Chopin i Jego Europa, Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. Jako członek European Union Youth Orchestra pracowała pod dyrekcją znakomitych dyrygentów: Simon Rattle, Takuo Yuasa, Michail Jurovski, Bernard Haitink, Vladimir Ashkenazy, and Vasilly Petrenko.

  Anna Kuk koncertowała jako kameralistka oraz muzyk orkiestrowy w wielu krajach m.in. w USA, Kanadzie, Włoszech, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Tajwanie, Chinach, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwecji. Była dwukrotnie nominowana przez Instytut Adama Mickiewicza do polskiej delegacji podczas największej na świecie konferencji środowiska muzycznego Classical: NEXT w Rotterdamie.

  Poza działalnością koncertową prowadzi działalność pedagogiczną. Doświadczenie zdobywała m.in. na specjalnym kursie w Londynie Collaborative Practice-Educational Context, które ukończyła z wyróżnieniem oraz jako uczestnik programu Wigmore Hall Chamber Tots. Prowadziła zajęcia i warsztaty w Wielkiej Brytanii, Francji i Polsce.

  Anna Kuk jest laureatką stypendium Narodowego Centrum Kultury Młoda Polska.

  Join event

  You already has been joined to the event.
  ×
  Thank you! You joined to the event.
  ×