Aktualności

Szlachetna Paczka 2019

79135281_1059293770946560_5615617448293171200_n  79302787_2227366267364132_6217297127572242432_ndesktop104  desktop105desktop106  desktop107 desktop108 photo0638

 Szanowni Państwo,

w ostatnią niedzielę przekazaliśmy, w imieniu całej szkoły, Szlachetną Paczkę wybranej przez nas Rodzinie (Pani Hanna, Pan Sławomir oraz ich dzieci: Julia, Natalia, Karol).

Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania naszych prezentów. Udało się zaspokoić trzy najważniejsze potrzeby Rodziny. Przekazaliśmy nową pralkę, kilka kompletów pościeli, 2 krzesła do biurka oraz środki czystości i żywność trwałą.

Dzięki Państwa hojności udało się również pozyskać i przekazać Rodzinie mnóstwo dodatkowych rzeczy. W sumie uzbieraliśmy 52 paczki różnej wielkości, które  Rodzina ze wzruszeniem przyjęła w obecności wolontariusza Szlachetnej Paczki i naszych przedstawicieli. Mamy nadzieję, że wszystkie dobra wpłyną na poprawę życia wybranej przez nas Rodziny, żyjącej obecnie w bardzo skromnych warunkach.

Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli potrzebne rzeczy oraz tym, którzy wrzucili datki pieniężne do puszek.

Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali kiermasz mikołajkowy (upiekli ciasta, przekazali własnoręcznie zrobione kartki i ozdoby świąteczne), z którego dochód przeznaczony był na Szlachetną Paczkę.

Dziękujemy tym z Państwa, którzy przekazali stół, biurko, krzesła do biurka oraz maszynę do szycia.

Dziękujemy Panu, który przetransportował meble (Pan już nie ma dziecka w naszej szkole) oraz Państwu, którzy dostarczyli wszystkie paczki w docelowe miejsca.

Dziękujemy Radzie Rodziców za organizację transportu oraz pomoc w skompletowaniu i dostarczeniu wszystkich rzeczy.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w naszą akcję:
– tym, którzy wykonali piękne plakaty z informacją o Szlachetnej Paczce;
– tym, którzy napisali kartki z życzeniami Świątecznymi (kartek tych było kilkadziesiąt i umieszczone były w paczkach, między rzeczami – Rodzina ze wzruszeniem je odczytywała) oraz naszym wolontariuszom, którzy spędzili dużo czasu w świetlicy szkolnej, pomagając młodszym uczniom w przygotowaniu kartek;
– tym, którzy z wielkim zaangażowaniem pakowali rzeczy i zadbali, by wszystkie paczki wyglądały jak prezenty;
– tym, którzy w ostatnią niedzielę udali się z nami do Rodziny.

Łączna kwota, którą udało się zebrać (z puszek i z kiermaszu mikołajkowego), to 2000,21 zł. Za te pieniądze zakupiono: pralkę, frytkownicę, elektryczną szczoteczkę do zębów, 3 karty podarunkowe do sklepu z odzieżą, świerk w doniczce, mop oraz żywność i środki czystości. Wszystkie paragony dostępne są u opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu.

Na koniec jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim Darczyńcom. Mamy także nadzieję, że Rodzinie Pani Hanny – dzięki naszemu wsparciu – uda się stworzyć spokojny i szczęśliwy dom.

Serdecznie pozdrawiamy,
uczniowie działający w Szkolnym Kole Wolontariatu,
Opiekun SKW – Monika Majak-Zawadzka

 

ZAGŁOSUJ NA G076G0 Muzyczny PARK-ing na Sosnowej

Celem głównym niniejszego zadania jest poprawa estetyki oraz zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników, przestrzeni znajdującej się w okolicach Szkoły Muzycznej przy ul. Sosnowej oraz Parku im. Reymonta. W obecnej sytuacji, otoczenie to jest bardzo szare i smutne, a przede wszystkim mało bezpieczne dla wszystkich jego użytkowników- dzieci, pracowników, rodziców i gości uczęszczających do szkoły, mieszkańców pobliskich kamienic, użytkowników przestrzeni Parku im. Reymonta w Łodzi. .

   <<   SZCZEGÓŁY  PROJEKTU >>             << WEJDŹ i ODDAJ GŁOS >>

Holler Box