Aktualności

Świętowanie 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości na Sosnowej

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości miały w naszej szkole wyjątkowy przebieg. Z racji remontu sali koncertowej zorganizowane zostały na patio, co pozwoliło przywołać wspomnienia z dawnych lat, gdyż właśnie w tym miejscu, w latach 70. i 80. ubiegłego wieku odbywały się szkolne akademie. Oczywiście, warunkiem tak wtedy jak i teraz była sprzyjająca aura. Na szczęście 9 listopada 2018 roku pogoda okazała się łaskawa. Nie było może tak pięknie słonecznie jak w innych dniach tej wyjątkowej jesieni, ale na tyle ciepło, aby cała szkolna społeczność mogła świętować na wolnym powietrzu. Były więc okolicznościowe przemówienia (dyrektor naczelna Małgorzata Ircha, jej zastępcy i nauczyciel historii p. Sebastian Litwa), występ grupy „gazeciarzy” ze szkoły podstawowej, przywołujący atmosferę sprzed stu lat (przyg. P. Dominika Lenarczyk-Paprocka), życzenia dla Polski skandowane kolejno przez wszystkie klasy obu szkół, ale przede wszystkim uroczyste odśpiewanie Hymnu Państwowego przy akompaniamencie Orkiestry Dętej prowadzonej przez p. Dariusza Dudka, połączone z wciągnięciem flagi na maszt. W ten sposób Szkoła Muzyczna z Sosnowej włączyła się w ogólnopolską akcję śpiewania hymnu o godzinie 11.11. W niebo poszybowało 100 białych i czerwonych balonów. Było pięknie i doprawdy wzruszająco.

Na dalszy ciąg uroczystości szkoły I i II stopnia przeniosły się do swoich budynków, gdzie kontynuowano uroczystość śpiewając pieśni patriotyczne.

ZAGŁOSUJ NA G076G0 Muzyczny PARK-ing na Sosnowej

Celem głównym niniejszego zadania jest poprawa estetyki oraz zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników, przestrzeni znajdującej się w okolicach Szkoły Muzycznej przy ul. Sosnowej oraz Parku im. Reymonta. W obecnej sytuacji, otoczenie to jest bardzo szare i smutne, a przede wszystkim mało bezpieczne dla wszystkich jego użytkowników- dzieci, pracowników, rodziców i gości uczęszczających do szkoły, mieszkańców pobliskich kamienic, użytkowników przestrzeni Parku im. Reymonta w Łodzi. .

   <<   SZCZEGÓŁY  PROJEKTU >>             << WEJDŹ i ODDAJ GŁOS >>

Holler Box