• (+42) 684 63 84, 681 15 68/69
 • sekretariat@muzyczna-sosnowa.pl
 • ul. Sosnowa 9, Łódź 93-102
 • Aktualności

  Medal „Pro Publico Bono” dla dyr. M. Ircha

  Pomagać pracując. Medale „Pro Publico Bono”
  pro-publico-bono

  Medale odebrali Zbigniew Stań, Józef Kłosiński i Małgorzata Ircha. To wyróżnienie dla osób, które – przy okazji wykonywania swojej pracy – znacząco przyczyniają się do rozwoju polskiej kultury.

  – Oni w kulturze robią coś więcej niż zobowiązuje ich umowa o pracę – tłumaczył podczas wręczenia nagród, Ryszard Bonisławski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Łodzi, organizator gali.

  Medalem „Pro Publico Bono” wyróżnione zostały trzy osoby: Małgorzata Ircha – dyrektor naczelny Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. H. Wieniawskiego w Łodzi, Józef Kłosiński, który „ożywił” historyczne maszyny w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i Zbigniew Stań, który stworzył i rozwija skansen w Lipcach Reymontowskich. – To ogromny doping do dalszej pracy. Kolekcja „Chłopów” nie mieści się już w przygotowanych gablotach – przyznaje Stań.

  Tegoroczna uroczystość wręczenia nagród odbyła się na Scenie Kameralnej Teatru Jaracza w Łodzi. Medale „Pro Publico Bono” za pracę na rzecz kultury są przyznawane od jedenastu lat. Natomiast po raz piąty Towarzystwo Przyjaciół Łodzi wraz z Fundacją im. Wiesława Nowickiego przyznało dodatkowo Nagrodę im. Wiesława Nowickiego. W tym roku otrzymała ją aktorka Teatru Powszechnego, absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi: Katarzyna Grabowska.

  Radio Łódź