Aktualności

Medal „Pro Publico Bono” dla dyr. M. Ircha

Pomagać pracując. Medale „Pro Publico Bono”
pro-publico-bono

Medale odebrali Zbigniew Stań, Józef Kłosiński i Małgorzata Ircha. To wyróżnienie dla osób, które – przy okazji wykonywania swojej pracy – znacząco przyczyniają się do rozwoju polskiej kultury.

– Oni w kulturze robią coś więcej niż zobowiązuje ich umowa o pracę – tłumaczył podczas wręczenia nagród, Ryszard Bonisławski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Łodzi, organizator gali.

Medalem „Pro Publico Bono” wyróżnione zostały trzy osoby: Małgorzata Ircha – dyrektor naczelny Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. H. Wieniawskiego w Łodzi, Józef Kłosiński, który „ożywił” historyczne maszyny w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i Zbigniew Stań, który stworzył i rozwija skansen w Lipcach Reymontowskich. – To ogromny doping do dalszej pracy. Kolekcja „Chłopów” nie mieści się już w przygotowanych gablotach – przyznaje Stań.

Tegoroczna uroczystość wręczenia nagród odbyła się na Scenie Kameralnej Teatru Jaracza w Łodzi. Medale „Pro Publico Bono” za pracę na rzecz kultury są przyznawane od jedenastu lat. Natomiast po raz piąty Towarzystwo Przyjaciół Łodzi wraz z Fundacją im. Wiesława Nowickiego przyznało dodatkowo Nagrodę im. Wiesława Nowickiego. W tym roku otrzymała ją aktorka Teatru Powszechnego, absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi: Katarzyna Grabowska.

Radio Łódź

ZAGŁOSUJ NA G076G0 Muzyczny PARK-ing na Sosnowej

Celem głównym niniejszego zadania jest poprawa estetyki oraz zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników, przestrzeni znajdującej się w okolicach Szkoły Muzycznej przy ul. Sosnowej oraz Parku im. Reymonta. W obecnej sytuacji, otoczenie to jest bardzo szare i smutne, a przede wszystkim mało bezpieczne dla wszystkich jego użytkowników- dzieci, pracowników, rodziców i gości uczęszczających do szkoły, mieszkańców pobliskich kamienic, użytkowników przestrzeni Parku im. Reymonta w Łodzi. .

   <<   SZCZEGÓŁY  PROJEKTU >>             << WEJDŹ i ODDAJ GŁOS >>

Holler Box