Rok szkolny 2018 – 2019

 Zobacz nasze sukcesy z poprzednich lat
 wybierz z menu po lewej stronie


ROK SZKOLNY 2018 – 2019


Sekcja Instrumentów Dętych i Perkusji -II semestr
XVIII Ogólnopolski Wiosenny Festiwal Fletowy w Sochaczewie – 15-17 kwietnia 2019

I nagroda w grupie IV – Sara Prusińska z klasy p.Sławomira Grzegorczyka
Wyróżnienie I st. w gr. III – Oliwia Babińska
z klasy p.Mateusza Wojtkiwa
Wyróżnienie II st. w gr. I – Lena Cichecka
z klasy p.Ewy Wypych – Babińskiej
Wyróżnienie II st. w gr. II – Karolina Gizelska
z klasy p.Ewy Wypych – Babińskiej
Wyróżnienie II st. w gr. II – Apolonia Grąziewicz
z klasy p.Ewy Wypych – Babińskiej
Wyróżnienie II st. w gr. IV – Wiktoria Kawczyńska z
klasy p.Mateusza Wojtkiwa

XXVI Śląski Konkurs Instrumenty Dęte „Blacha dla najmłodszych” Dąbrowa Górnicza 2019
Wyróżnienie w gr.I -Maria Kobza
z klasy trąbki p.Konrada Bonińskiego
Wyróżnienie w gr.I Stanisław Olszowiec
z klasy trąbki p.Wojciecha Wolniaka

27 IV 2019-III Ogólnopolski Konkurs Klas Instrumentów Dętych w Wadowicach
I miejsce w gr.I – Oliwia Babińska
z klasy fletu p.Mateusza Wojtkiwa


OSM I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi
Klasa gitary Małgorzaty Sztern-Dany

Rok szkolny 2018/2019  semestr I

Hubert Marczak
Sukcesy w konkursach:
-II miejsce ex aequo-
XII Mikołajkowy Konkurs Gitarowy dla dzieci, Rybnik 8 XII 2018r
-III miejsce-
XI Przedświąteczny Regionalny Konkurs Gitarowy, Bełchatów 12 XII 2018r

Działalność koncertowa:
-Udział (solo i i w duecie ze skrzypcami) w „Koncercie klasy gitary prof. Ryszarda Bałauszko” w ramach 44 Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie, 24.07.2018
-Udział (duet) w „Koncercie finałowym zespołów i orkiestr kursowych” w ramach 44 Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie, 27.07.2018
-Popis w „Przedszkolu muzycznym” PSM I st w Łodzi, 27.10.2018
-Występ z triem gitarowym na koncercie z cyklu „Wspomnienia z wakacji”, Szkoła Muzyczna przy T. O. „Edukacja”, Łódź 29.10.2018
-Udział (solo i w triu gitarowym) w koncercie uczniów OSM I i II st w Łodzie w restauracji „U Milscha”, Łódź 7 XI 2018r
-Udział w koncercie uczniów muzycznych w Łowiczu i Łodzi, Niepubliczna Szkoła Muzyczna I i II st. w Łowiczu, 10 XI 2018
-Udział w „Koncercie Jesiennym” PSM I st. im. A. Tansmana w Łodzi, 13 XI 2018
-Udział w Audycji Sekcji Gitary, Harfy i Akordeonu OSM I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi, gra z triem gitarowym, 14 XI 2018r
-Udział w koncercie w Domu Kultury „Widok” w Łodzi, gra solo i z triem gitarowym, 15 XI 2018r
-Udział w Regionalnych Przesłuchaniach CEA uczniów klasy gitary Szkół Muzycznych I stopnia i zespołów gitarowych, Brzeziny, 19 XI 2018r, ocena 21 pkt
-Popis w Przedszkolu Sióstr Felicjanek im. Bł. Marii Angeli Truszkowskiej w Łodzi, 22 XI 2018r
-Udział w koncercie uczniów OSM I i II st w Łodzie w restauracji „U Milscha”, Łódź 5 XII 2018r
-Udział w klasowym koncercie kolęd w duecie: flet i gitara. OSM I i II st w Łodzi, 21 XII 2018r

Duet „Anioli ”Aniela Milala i Oliwia Osmolińska
Sukcesy:
-Makroregionalne Przesłuchania Szkół Muzycznych II stopnia w Brzezinach, 20.11.2018. –ocena: śr. 22 pkt

Działalność koncertowa:

-Udział w koncercie w Szkole im. Szymona Konarskiego w Wilnie, 5.10.2018 oraz Oliwia Osmolińska solo: Kujawiak Wieniawskiego
Udział w koncercie w Ośrodku Kultury w Radominie koło Wilna, 6.10.2018, oraz Oliwia Osmolińska solo: Kujawiak Wieniawskiego
-Udział w koncercie z okazji Dnia Nauczyciela w Domu Nauczyciela w Łodzi, ul Piotrkowska, 18.10.2018.oraz O.Osmolińska solo: Kujawiak Wieniawskiego
-Udział w audycji sekcji przed przesłuchaniami, OSM I i II ST. w Łodzi, 14.11.2018.
-.Koncert–recital w ramach V Festiwalu Muzycznego Bożego Narodzenia i Nowego Roku w Sokolnikach Lesie, 23.12.2018
-Oliwia Osmolińskasolo: Kujawiak Wieniawskiego w Kościele Św. Mateusza, koncert Szkolny w ramach Obchodów 100-lecia Niepodległości Polski, 16.11.2018.

———–

Udział Małgorzaty Sztern-Dany w pracach jury Przesłuchań CEA:

-13-14.11.2018- Regionalne Przesłuchania CEA uczniów klas gitary i zespołów gitarowych Szkół Muzycznych I stopnia, region małopolski, PSM I st. w Limanowej- przewodnicząca komisji oceniającej
-23-24-.11.2018- Makroregionalne Przesłuchania CEA uczniów klas gitary i zespołów gitarowych Szkół Muzycznych II stopnia, region dolnośląski, PSM I i II st. W Głogowie
-3-4.12.2018- Regionalne Przesłuchania CEA uczniów klas gitary i zespołów gitarowych Szkół Muzycznych I stopnia, region dolnośląski, ZSM w Tarnowie
-12.12.2018 Regionalne Przesłuchania CEA uczniów klas gitary i zespołów gitarowych Szkół Muzycznych I stopnia, region lubuski, PSM I st. W Strzelcach Krajeńskich

Semestr II

Hubert Marczak

-Wyróżnienie na XII Ogólnopolskim Konkursie uczniów wszystkich specjalności „Mały czy duży wirtuoz?”, Warszawa 11 – 12 marca 2019
-Udział w VIII Ogólnopolskim Festiwalu i Konkursie Gitarowym, Kielce 25 – 27 marca 2019 r- śr. punktacja: 20.75 pkt.
-II miejsce na VIII Ogólnopolskich Prezentacjach Gitarowych „Hurra Gitarra 2019”, Świebodzin 11.05.2019r
-GRAND PRIX i I miejsce w grupie na IV Festiwalu Gitarowym na Zamku, Golub Dobrzyń, 18.05.2019r

-III miejsce na V Majowym Konkursie Gitarowym, Akademia Sztuki w Szczecinie, 20.05.2019
-Popis połączony z prezentacją instrumentu. Gra solo i w duecie ze skrzypcami. Przedszkole Miejskie nr 36 Integracyjne w Łodzi, 19.02.2019r
-Popis w Środowiskowym Domu Samopomocy Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych w Łodzi, ul. Pabianicka 132. Gra solo i w duecie ze skrzypcami. 20.02.2019r
-Popis w Domu Pomocy Społecznej w Zgierzu, ul. Chełmska. Gra solo i w duecie ze skrzypcami.21.02.2019
-Popis w Ośrodku Pobytu dla Osób Starszych i Niepełnosprawnych Zgromadzenia Sióstr św. Feliksa z Kantalicjo (Felicjanki). 25.02.2019
-Popis uczniów gitary i skrzypiec OSM I i II st w Łodzi w Domu Pomocy Społecznej w Zgierzu, ul. Chełmska 16/18. 13.03.2019
-Popis uczniów klasy gitary p. Małgorzaty Sztern – Dany w Środowiskowym Domu Samopomocy Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych w Łodzi, ul. Pabianicka 132. 21.03.2019r
-Audycja uczniów klasy gitary p. Małgorzaty Sztern – Dany, OSM I i II st w Łodzi, 10.05.2019r
-Udział w koncercie w Filharmonii Łódzkiej z okazji rozdania Stypendiów Artystycznych Marszałka Województwa Łódzkiego, 21.05.2019r …………..

Duet „Anioli” Aniela Milala i Oliwa Osmolińska

-XXXVI Konkurs Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia, we Wrocławiu, 15-17.03.2019.udział duetu
Wyróżnienie -VIII Ogólnopolski Festiwal i Konkurs Gitarowy „Gitara Viva” w Kielcach, 25-27.03.2019
III miejsce XII Kłodzki Festiwal Muzyczny i Konkurs Gitarowy „Gitariada”, w Kłodzku, 26-28.04.2019
-I Ogólnopolski Konkurs Muzyki Kameralnej im. Wiłkomirskich w AM w Łodzi, 11-12.05.2019- udział

Aniela Milala solo

Sukcesy:
-Wyróżnienie
XII Kłodzki Festiwal Muzyczny i Konkurs Gitarowy „Gitariada”, w Kłodzku, 26-28.04.2019
-II miejsce-
V Majowy Konkurs Gitarowy, Akademia Sztuki w Szczecinie , 20.05.2019

Oliwia Osmolińska solo

Sukcesy:
Wyróżnienie -XII Kłodzki Festiwal Muzyczny i Konkurs Gitarowy „Gitariada”, w Kłodzku, 26-28.04.2019


IV Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Aleksandra Tansmana w Łodzi (13-14.05.2019)
Grupa I
II nagroda (ex aequo)- Jakub Klimek,
kl. II, ucz. p. Izabeli Soszyńskiej
Grupa III
II nagroda – Zofia Kowalewska,
kl. V, ucz. p. Izabeli Soszyńskiej


Ogólnopolski konkurs „20 spojrzeń na Stanisława Moniuszkę” w Krakowie (25.04.2019)
– Paulina Kubiak,
ucz. p. M. Skoblewskiej – wyróżnienie


Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych  w Elblągu (05-7.04. 2019)
grupa młodsza
I miejsce –  (skrzypce) – Dawid Kasprzak, uczeń p. Elżbiety Puchalskiej
I miejsce – Gaja Wilewska
uczennica p. Magdalena Kling-Fender grupa starsza
grupa starsza
I miejsce (skrzypce) – Marcelina Sztekmiler uczennica p. Magdalena Kling-Fender
I miejsce (skrzypce) – Kacper Pałuba uczeń p. Izabeli Ceglińskiej
I miejsce (altówka) – Mateusz Tomczak uczeń p. Hanny Owczarek
III miejsce (skrzypce) – Justyna Marczak uczennica p. Tomasza Bartosiaka
wyróżnienie II stopnia (altówka) – Piotr Wróblewski uczeń p. Urszuli Wadlewskiej


Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. G. F. Telemana w Poznaniu (30-31.03 2019)
IV nagroda – Gaja Wilewska
uczennica p. Magdalena Kling-Fender


V Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy w Toruniu (23-24.03 2019) nagroda Grand Prix – Dawid Kasprzak uczeń p. Elżbiety Puchalskiej
Grupa IV
I nagroda – Gaja Wilewska uczennica p. Magdalena Kling-Fender
IV miejsce – Jędrzej Lemański uczeń p. Elżbiety Puchalskiej
VIII Międzynarodowe Spotkanie Młodych Skrzypków im. prof. Mirosława Ławrynowicza w Płocku (11-15.03.2019)
grupa II
I miejsce – Dawid Kasprzak
uczeń p. Elżbiety Puchalskiej


I konkurs Skrzypcowy im. W. Wiłkomirskiej w Częstochowie (1-3.03.2019) Kategoria III
I miejsce – Marcelina Sztekmiler
uczennica p. Magdalena Kling-Fender
III miejsce – Justyna Marczak
uczennica p. Tomasza Bartosiaka
Wyróżnienie – Franciszek Wachowicz
uczeń p. Tomasza Króla  

Kategoria II
wyróżnienie – Natalia Fender uczennica p. Elżbiety Puchalskiej


FRANCISZEK   WACHOWICZ (kl. IVa OSM II st.) ucz. p. prof. Pawła Zaparta uzyskał tytuł finalisty na
X OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE SOLFEŻOWYM DLA UCZNIÓW SZKÓŁ MUZYCZNYCH II STOPNIA
(zorganizowanym przez ZPSM I i II st. im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej w dniach 8-10 marca 2019r.)


XVIII Regionalne Prezentacje Miniatur Skrzypcowych w Sieradzu (marzec 2019)

Amelia Klemba kl. skrzypiec  p. Izabeli Stachlewskiej – I miejsce w kl. II
Liliana Pierzak kl. skrzypiec p. Tomasza Czaplińskiego – II miejsce w kl. II
Agnieszka Loba kl. skrzypiec p. Magdaleny Kling-Fender – III miejsce w kl. II
Klaudia Lewkowicz kl. skrzypiec p. Moniki Osmolińskiej – III miejsce w kl. III
Zofia Tokarska kl. skrzypiec p. Magdaleny Kling – Fender – wyróżnienie w kl. III


XXXVI Konkurs Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznuch I i II st. we Wrocławiu (konkurs pod patronatem CEA) – 15-17.03.2019
I miejsce – Młody Kwintet Muzyki Współczesnej
w składzie: Kacper Pałuba, Zuzanna Ciołek, Mateusz Tomczak, Maria Pawlak, Zuzanna Garbacz – ucz. p. Tomasza Bartosiaka


VI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny dla Dzieci i Młodzieży im. Beli Bartoka w Warszawie (22-23.03.2019)
I nagroda – Jan Kubica, kl. II, ucz. p. Elżbiety Makowskiej


V Międzynarodowy Podkarpacki Pianistyczny Konkurs Chopinowski w Rzeszowie, 14-16.03.2019 (konkurs pod patronatem MKiDN)
III nagroda – Jakub Hanuszkiewicz, ucz. p. Renaty Płażewskiej-Kryachok.


XV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Chopin dla najmłodszych” w Antoninie, 25-26.02.2019 (konkurs pod patronatem MKiDN)
II kategoria:
Wyróżnienie – Maciej Jonczyk, ucz. p. Renaty Płażewskiej-Kryachok
III kategoria:
Wyróżnienie – Jakub Hanuszkiewicz, ucz. p. Renaty Płażewskiej-Kryachok


I Regionalne Konfrontacje – Instrumenty Dęte Blaszane – dla uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia w Łodzi, 25-26.01.2019 r.

I Kategoria
I miejsce – Stanisław Olszowiec
(trąbka), ucz. p. Wojciecha Wolniaka
II miejsce – Mikołaj Stajuda
(trąbka), ucz. p. Konrada Bonińskiego
Wyróżnienie – Nikodem Brodecki
(puzon), ucz. p. Jacka Kasprzaka

II Kategoria
Wyróżnienie – Magdalena Wilkosz
(puzon), ucz. p. Jacka Kasprzaka

III Kategoria
III miejsce ex aequo:
Weronika  Kowalska
(trąbka), ucz. p. Konrada Bonińskiego
Mateusz  Szymczyk
(trąbka), ucz. p. Wojciecha Wolniaka

Wyróżnienia:
Samuel  Bartnik (trąbka), ucz. p. Wojciecha Wolniaka
Marek  Lindner  (puzon), ucz. p. Jacka Kasprzaka
Jakub  Plichta  (waltornia), ucz. p. Marka Medyńskiego


I Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Libiążu (12-13.01.2019)
Wyróżnienie – Maria Rybicka,
kl. IV, uczennica p. Anny Micińskiej
Wyróżnienie – Magdalena Wolska,
kl. VI, uczennica p. Anny Micińskiej.


III Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu 11-13.01.2019
I nagroda
  w grupie starszej – Marcelina Sztekmiler – ucz. p. Magdaleny Kling-Fender
wyróżnienie w grupie starszej – Kacper Pałuba – ucz. p. Izabeli Ceglińskiej
III nagroda w grupie młodszej – Gaja Wilewska – ucz. p. Magdaleny Kling-Fender
IV nagroda w grupie młodszej – Michał Skibiński – ucz. p. Elżbiety Puchalskiej
IV nagroda w grupie młodszej – Natalia Fender – ucz. p. p. Elżbiety Puchalskiej,

akompaniament – p. Katarzyna Kling, p. Elżbieta Różycka-Przybylak, p. Mariola Sosnowska, p. Agnieszka Kaźmierczak


XII Mikołajkowy Konkurs Gitarowy dla Dzieci, Rybnik, 8.12.2018
II miejsce – Hubert Marczak, kl.IV, uczeń p. Małgorzaty Sztern-Dana
Wyróżnienie – Zofia Adamek, kl. III, uczennica p. Huberta Stopnickiego


XI Przedświąteczny Konkurs Gitarowy, Bełchatów,12.12.2018
 II miejsce – Zofia Adamek, kl. III, uczennica p. Huberta Stopnickiego
III miejsce – Hubert Marczak, kl. IV, uczeń p. Małgorzaty Sztern-Dana
Wyróżnienie – Adam Kraszewski, kl. VI, uczeń p. Kingi Grabarczyk


V Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Heinricha Wilhelma Ernsta i Karola Szymanowskiego we Wrocławiu 26.11 – 01.12. 2018 (konkurs organizowany przez CEA)
wyróżnienie –
Gaja Wilewska – ucz. p. Magdaleny Kling-Fender,
II miejsce – Marcelina Sztekmiler – ucz. p. Magdaleny Kling-Fender
wyróżnienie
Justyna Marczak – ucz. p. Tomasza Bartosiaka
akompaniament – p. Agnieszka Kaźmierczak, p. Katarzyna Kling, p. Elżbieta Różycka-Przybylak


XVIII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach 01-07.12.2018, (konkurs organizowany przez CEA) III nagroda – Justyna Marczak – ucz. p. Tomasza Bartosiaka/zastępstwo p. Maria Włastowska
akompaniament – p. Elżbieta Różycka-Przybylak


VI Międzynarodowy Konkurs na flet solo „Il flauto ricercato” pod patronatem MKiDN 26-29.11.2018
Kategoria I (flet solo), grupa wiekowa młodsza – III miejsce – Zofia Płaziuk z klasy fletu Eweliny Zawiślak
Kategoria I (flet solo), grupa wiekowa starsza – Wyróżnienie II stopnia- Aleksandra Gaik z klasy fletu p. Marty Durczewskiej-Grzywińskiej
Kategoria III – trio fletowe lub kwartet fletowy, grupa wiekowa starsza
– III miejsce ex aequo:
Kwartet fletowy: Zofia Płaziuk, Nina Podkościelna, Oliwia Babińska, Marlena Bartnik, przygotowanie Ewelina Zawiślak
Trio fletowe: Sara Prusińska, Wiktoria Kawczyńska, Julia Grabska, przygotowanie Mateusz Wojtkiw
Kategoria IV – zespół fletowy z udziałem nauczyciela, grupa wiekowa starsza
I miejsce – Trio fletowe: Zofia Płaziuk, Nina Podkościelna, nauczyciel – Ewelina Zawiślak
II miejsce – Duet fletowy: Aleksandra Gaik, nauczyciel – Marta Durczewska-Grzywińska
III miejsce – Kwartet fletowy: Wiktoria Kawczyńska, Julia Miniak, Julia Grabska, nauczyciel -Mateusz Wojtkiw


XII Międzynarodowy Konkurs „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu Zdroju pod patronatem CEA 15-17.11.2018
II miejsce w I grupie wiekowej – Maksymilian Błaszczyński z klasy klarnetu Zuzanny Niedzielak
III Ogólnopolski Festiwal Fagotowy w Wadowicach – 11-13.01.2019
Srebrny dyplom – Aleksander Czarnecki z klasy fagotu p. Michała Łabeckiego


Wielkopolski Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Tadeusza Bairda (zorganizowany przez PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie) 22.10.2018
III miejsce – Mateusz Felisiak, uczeń p. Maja Skoblewska


XI Międzynarodowy Konkurs Zespołów Kameralnych w Rzeszowie – 13-14.11.2018
Grand Prix – kwintet smyczkowy w składzie: Kacper Pałuba, Zuzanna Ciołek, Mateusz Tomczak, Maria Pawlak, Zuzanna Garbacz, uczniowie p. Tomasza Bartosiaka; zespół wspierała i opiekowała się w trakcie wyjazdu p. Hanna Owczarek


IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY w Trzcianie koło Krakowa,
SEBASTIAN MARCZAK kl.9 fortepian- III nagroda w 5 grupie
ALEKSANDRA OBRZUT kl.11 fortepian – III nagroda w 6 grupie.
oboje z klasy fortepianu BARBARY LIGĘZY.


XVI Makroregionalny Konkurs Duetów Dziecięcych „Duettino 2018″w Warszawie (29.11. – 01.12.2018)
Nagroda III stopnia
Klaudia Lewkowicz – skrzypce,
kl. III OSM I st., uczennica p. Moniki Osmolińskiej
Kamila Lewkowicz – fortepian,
kl. IV OSM I st., uczennica p. Małgorzaty Stebel-Wódka


IV Regionalny Konkurs Interpretacji Muzycznej „Wirtuoz 2018” w Łęczycy (06.12.2018)
I miejsce – Kamila Lewkowicz
fortepian, uczennica p. Małgorzaty Stebel-Wódka
I miejsce – Klaudia Lewkowicz
skrzypce, uczennica p. Moniki Osmolińskiej


V Konkurs Kultury Muzycznej w Leżajsku (15.11.2018)
Nagroda III stopnia – Jakub Klimek,
kl. II OSM I st., uczeń p. Izabeli Soszyńskiej


X Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim (28.11.-02.12.2018)
Wyróżnienie – Jakub Hanuszkiewicz,
kl. V OSM II st., uczeń p. Renaty Płażewskiej-Kryachok