Rok szkolny 2018 – 2019

 Zobacz nasze sukcesy z poprzednich lat
 wybierz z menu po lewej stronie


ROK SZKOLNY 2018 – 2019


V Międzynarodowy Podkarpacki Pianistyczny Konkurs Chopinowski w Rzeszowie, 14-16.03.2019 (konkurs pod patronatem MKiDN)
III nagroda – Jakub Hanuszkiewicz, ucz. p. Renaty Płażewskiej-Kryachok.


XV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Chopin dla najmłodszych” w Antoninie, 25-26.02.2019 (konkurs pod patronatem MKiDN)
II kategoria:
Wyróżnienie – Maciej Jonczyk, ucz. p. Renaty Płażewskiej-Kryachok
III kategoria:
Wyróżnienie – Jakub Hanuszkiewicz, ucz. p. Renaty Płażewskiej-Kryachok


I Regionalne Konfrontacje – Instrumenty Dęte Blaszane – dla uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia w Łodzi, 25-26.01.2019 r.

I Kategoria
I miejsce – Stanisław Olszowiec
(trąbka), ucz. p. Wojciecha Wolniaka
II miejsce – Mikołaj Stajuda
(trąbka), ucz. p. Konrada Bonińskiego
Wyróżnienie – Nikodem Brodecki
(puzon), ucz. p. Jacka Kasprzaka

II Kategoria
Wyróżnienie – Magdalena Wilkosz
(puzon), ucz. p. Jacka Kasprzaka

III Kategoria
III miejsce ex aequo:
Weronika  Kowalska
(trąbka), ucz. p. Konrada Bonińskiego
Mateusz  Szymczyk
(trąbka), ucz. p. Wojciecha Wolniaka

Wyróżnienia:
Samuel  Bartnik (trąbka), ucz. p. Wojciecha Wolniaka
Marek  Lindner  (puzon), ucz. p. Jacka Kasprzaka
Jakub  Plichta  (waltornia), ucz. p. Marka Medyńskiego


I Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Libiążu (12-13.01.2019)
Wyróżnienie – Maria Rybicka,
kl. IV, uczennica p. Anny Micińskiej
Wyróżnienie – Magdalena Wolska,
kl. VI, uczennica p. Anny Micińskiej.


III Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu 11-13.01.2019
I nagroda
  w grupie starszej – Marcelina Sztekmiler – ucz. p. Magdaleny Kling-Fender
wyróżnienie w grupie starszej – Kacper Pałuba – ucz. p. Izabeli Ceglińskiej
III nagroda w grupie młodszej – Gaja Wilewska – ucz. p. Magdaleny Kling-Fender
IV nagroda w grupie młodszej – Michał Skibiński – ucz. p. Elżbiety Puchalskiej
IV nagroda w grupie młodszej – Natalia Fender – ucz. p. p. Elżbiety Puchalskiej,

akompaniament – p. Katarzyna Kling, p. Elżbieta Różycka-Przybylak, p. Mariola Sosnowska, p. Agnieszka Kaźmierczak


XII Mikołajkowy Konkurs Gitarowy dla Dzieci, Rybnik, 8.12.2018
II miejsce – Hubert Marczak, kl.IV, uczeń p. Małgorzaty Sztern-Dana
Wyróżnienie – Zofia Adamek, kl. III, uczennica p. Huberta Stopnickiego


XI Przedświąteczny Konkurs Gitarowy, Bełchatów,12.12.2018
 II miejsce – Zofia Adamek, kl. III, uczennica p. Huberta Stopnickiego
III miejsce – Hubert Marczak, kl. IV, uczeń p. Małgorzaty Sztern-Dana
Wyróżnienie – Adam Kraszewski, kl. VI, uczeń p. Kingi Grabarczyk


V Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Heinricha Wilhelma Ernsta i Karola Szymanowskiego we Wrocławiu 26.11 – 01.12. 2018 (konkurs organizowany przez CEA)
wyróżnienie –
Gaja Wilewska – ucz. p. Magdaleny Kling-Fender,
II miejsce – Marcelina Sztekmiler – ucz. p. Magdaleny Kling-Fender
wyróżnienie
Justyna Marczak – ucz. p. Tomasza Bartosiaka
akompaniament – p. Agnieszka Kaźmierczak, p. Katarzyna Kling, p. Elżbieta Różycka-Przybylak


XVIII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach 01-07.12.2018, (konkurs organizowany przez CEA) III nagroda – Justyna Marczak – ucz. p. Tomasza Bartosiaka/zastępstwo p. Maria Włastowska
akompaniament – p. Elżbieta Różycka-Przybylak


VI Międzynarodowy Konkurs na flet solo „Il flauto ricercato” pod patronatem MKiDN 26-29.11.2018
Kategoria I (flet solo), grupa wiekowa młodsza – III miejsce – Zofia Płaziuk z klasy fletu Eweliny Zawiślak
Kategoria I (flet solo), grupa wiekowa starsza – Wyróżnienie II stopnia- Aleksandra Gaik z klasy fletu p. Marty Durczewskiej-Grzywińskiej
Kategoria III – trio fletowe lub kwartet fletowy, grupa wiekowa starsza
– III miejsce ex aequo:
Kwartet fletowy: Zofia Płaziuk, Nina Podkościelna, Oliwia Babińska, Marlena Bartnik, przygotowanie Ewelina Zawiślak
Trio fletowe: Sara Prusińska, Wiktoria Kawczyńska, Julia Grabska, przygotowanie Mateusz Wojtkiw
Kategoria IV – zespół fletowy z udziałem nauczyciela, grupa wiekowa starsza
I miejsce – Trio fletowe: Zofia Płaziuk, Nina Podkościelna, nauczyciel – Ewelina Zawiślak
II miejsce – Duet fletowy: Aleksandra Gaik, nauczyciel – Marta Durczewska-Grzywińska
III miejsce – Kwartet fletowy: Wiktoria Kawczyńska, Julia Miniak, Julia Grabska, nauczyciel -Mateusz Wojtkiw


XII Międzynarodowy Konkurs „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu Zdroju pod patronatem CEA 15-17.11.2018
II miejsce w I grupie wiekowej – Maksymilian Błaszczyński z klasy klarnetu Zuzanny Niedzielak
III Ogólnopolski Festiwal Fagotowy w Wadowicach – 11-13.01.2019
Srebrny dyplom – Aleksander Czarnecki z klasy fagotu p. Michała Łabeckiego


Wielkopolski Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Tadeusza Bairda (zorganizowany przez PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie) 22.10.2018
III miejsce – Mateusz Felisiak, uczeń p. Maja Skoblewska


XI Międzynarodowy Konkurs Zespołów Kameralnych w Rzeszowie – 13-14.11.2018
Grand Prix – kwintet smyczkowy w składzie: Kacper Pałuba, Zuzanna Ciołek, Mateusz Tomczak, Maria Pawlak, Zuzanna Garbacz, uczniowie p. Tomasza Bartosiaka; zespół wspierała i opiekowała się w trakcie wyjazdu p. Hanna Owczarek


IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY w Trzcianie koło Krakowa,
SEBASTIAN MARCZAK kl.9 fortepian- III nagroda w 5 grupie
ALEKSANDRA OBRZUT kl.11 fortepian – III nagroda w 6 grupie.
oboje z klasy fortepianu BARBARY LIGĘZY.


XVI Makroregionalny Konkurs Duetów Dziecięcych „Duettino 2018″w Warszawie (29.11. – 01.12.2018)
Nagroda III stopnia
Klaudia Lewkowicz – skrzypce,
kl. III OSM I st., uczennica p. Moniki Osmolińskiej
Kamila Lewkowicz – fortepian,
kl. IV OSM I st., uczennica p. Małgorzaty Stebel-Wódka


IV Regionalny Konkurs Interpretacji Muzycznej „Wirtuoz 2018” w Łęczycy (06.12.2018)
I miejsce – Kamila Lewkowicz
fortepian, uczennica p. Małgorzaty Stebel-Wódka
I miejsce – Klaudia Lewkowicz
skrzypce, uczennica p. Moniki Osmolińskiej


V Konkurs Kultury Muzycznej w Leżajsku (15.11.2018)
Nagroda III stopnia – Jakub Klimek,
kl. II OSM I st., uczeń p. Izabeli Soszyńskiej


X Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim (28.11.-02.12.2018)
Wyróżnienie – Jakub Hanuszkiewicz,
kl. V OSM II st., uczeń p. Renaty Płażewskiej-Kryachok