Rok szkolny 2012 – 2013

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW OSM I stopnia 2010/1011

– IV Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie (czerwiec 2013)
Aleksandra Obrzut, uczennica p. Barbary Ligęzy – III nagroda.

VI Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy ” Mistrz Literatury Dziecięcej Oskar Rieding”  w Warszawie (czerwiec 2013)
II miejsce w grupie wiekowej III – IV klas – Gaja Wilewska z kl. skrzypiec p. Magdaleny Kling – Fender

I Zgierskie Spotkania Młodych Wiolinistów Szkół Muzycznych regionu łódzkiego (maj 2013)
I miejsce w grupie klas III i IV Jędrzej  Lemański z kl. skrzypiec p. Elżbiety Puchalskiej

XII Żyrardowski Konkurs Młodych Pianistów (maj 2013)
II nagroda:
Jakub Hanuszkiewicz – uczeń p. Renaty Płażewskiej-Kryachok

II Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy w Cieszynie  (kwiecień 2013)
III miejsce Marcelina Sztekmiler z kl. p. M. Kling – Fender

V Ogólnopolski Konkurs Duetów z harfą w Cieszynie (kwiecień 2013)
III miejsce w kategorii I – Duet: Bartosz Grzelak-klarnet(OSM I st.) z klasy p. Krzysztofa Płoszyńskiego
i Kacper Malinowski-harfa(OSM I st.)  z klasy p. Doroty Szyszkowskiej-Janiak

-Konkurs kameralny w ramach III Regionalnych Warsztatów Metodycznych dla Nauczycieli Prowadzących Zespoły Kameralne w Zgierzu (kwiecień 2013)
I nagroda: duet: Zofia Janiak (harfa) i Aniela Milala (gitara),  prowadzony przez p. Dorotę Szyszkowską- Janiak i Małgorzatę Sztern- Dana

-V Ogólnopolski Konkurs Duetów z Harfą w Cieszynie (kwiecień 2013)
-wyróżnienie: duet :Zofia Janiak (harfa) i Aniela Milala (gitara),
prowadzony przez p. Dorotę Szyszkowską -Janiak i p. Małgorzatę Sztern- Dana

-V Ogólnopolski Festiwal i Konkurs Gitarowy „Gitara Viva”w Kielcach (kwiecień 2013) –
w kategorii solistów
– II nagroda: Aniela Milala,
z kl. p. Małgorzaty Sztern-Dana
w katedorii zespołów
– I nagroda: duet: Zofia Janiak (harfa) i Aniela Milala (gitara),
prowadzony przez p. Dorotę Szyszkowską -Janiak i p. Małgorzatę Sztern- Dana

I Regionalny Konkurs Pianistyczny im. Aleksandra Tansmana (kwiecień 2013)
II grupa wiekowa
Wyróżnienie:
Jeremi Pająk – uczeń p. Witolda Holtza

III grupa wiekowa
III nagroda (ex aequo):
Karina Głódź – uczennica p. Lidii Buchalskiej

Wyróżnienie:
Joanna Brzózka – uczennica p. Magdaleny Brzezińskiej
Anna Walczak – uczennica p. Elżbiety Makowskiej

II Ogólnopolski Konkurs Duetów Fortepianowych „Grajmy razem” ( kwiecień 2013)
IV NAGRODA
Karina Głódź   –
z klasy fortepianu p. L. Buchalskiej
Anna Walczak – z klasy fortepianu p. E. Makowskiej

Festiwal Instrumentów Dętych w Białej Podlaskiej(kwiecień 2013)
III nagroda w gr.I-Anna Dominiak-flet(OSM I st.) z kl. p.  Eweliny Zawiślak

Konkurs dla Uczniów Klas Skrzypiec Szkół Muzycznych I i II stopnia w  Toruniu (marzec 2013 )
III miejsce – Mieszko Des Roches z kl. skrzypiec p. Tomasza Czaplińskiego

XII Ogólnopolski Wiosenny Festiwal Fletowy w Sochaczewie(marzec 2013)
I grupa:
I nagroda – Zofia Płaziuk (OSM I st.) – z kl. p.  Eweliny Zawiślak

II grupa:
wyróżnienie –Julia Grabska (OSM I st.) – z kl. p.  Eweliny Zawiślak

Ogólnopolski Konkurs dla uczniów wszystkich specjalności „Mały czy duży wirtuoz?”(marzec 2013)
III miejsce – Igor Chojnacki-saksofon(OSM I st.) – z kl. p.  Łukasza Wójcickiego

X  Makroregionalny Konkurs Duetów Dziecięcych DUETTINO
Przygotowanie wszystkich duetów: p. Dorota Szyszkowska – Janiak

II kategoria wiekowa
I nagroda  
Zofia Janiak z klasy harfy p. Doroty Szyszkowskiej Janiak
i Aniela Milala z klasy gitary p. Małgorzaty Sztern – Dana

Wyróżnienie
Kacper Malinowski
z klasy harfy p. Doroty Szyszkowskiej – Janiak
i Maja Szymańska z klasy fletu p. Sławomira Grzegorczyka

III kategoria wiekowa
II nagroda
Sylwia Pycio z klasy harfy p. Doroty Szyszkowskiej – Janiak
i Mieszko des Roches z klasy skrzypiec p. Tomasza Czaplińskiego

III nagroda

Irena Banaszczyk z klasy harfy p. Doroty Szyszkowskiej – Janiak
i Zuzanna Wąsiewicz z klasy harfy p. Doroty  Szyszkowskiej – Janiak

XII Prezentacje Miniatur Skrzypcowych w Sieradzu (marzec 2013)
I miejsce w kl. I  – Dawid Kasprzak z kl. p. E. Puchalskiej
III miejsce w kl. I – Natalia Fender z kl. p. E. Puchalskiej
wyróżnienie w kl. I – Zofia Jędruch z kl. p. K. Wójcikowskiego
wyróżnienie w kl. II – Maria Binkowska z kl. p. E. Puchalskiej

Ogólnopolskie Przesłuchania CEA Uczniów Klas Skrzypiec i Altówki szkół muzycznych I stopnia w Warszawie (styczeń 2013 )
II miejsce  – Marcelina Sztekmiler z klasy skrzypiec p. Magdaleny Kling – Fender
wyróżnienie – Jędrzej Lemański z kl. skrzypiec p. Elżbiety Puchalskiej

V  Regionalny  Konkurs – Instrumenty Dęte Blaszane-(styczeń 2013)
Kategoria I:
II miejsce – Antek Lemański-trąbka(OSM I st.) – z kl. p. Hieronima Maja
III miejsce –Mateusz Szymczyk-trąbka (OSM I st.) – z kl. p. Hieronima Maja
Wyróżnienia:
Wojciech Brodecki-trąbka (OSM I st.) – z kl. p.  Konrada Bonińskiego
Paweł Samochin-trąbka (OSM I st.) – z kl. p. Konrada Bonińskiego
Jan Tercjak-puzon (OSM I st.) – z kl. p. Jacka Kasprzaka

-VI Przedświąteczny Regionalny Konkurs Gitarowy w Bełchatowie (grudzień 2012)
II nagroda: Aniela Milala, kl.III, z kl. gitary p. Małgorzaty Sztern- Dana

XI  Ogólnopolski Konkurs Kameralistyki Fortepianowej w Toruniu ( listopad 2012)
– duet  fortepianowy w składzie : Karina Głódź, uczennica  p. Lidii Buchalskiej  i Anna Walczak , uczennica p. Elżbiety Makowskiej  – wyróżnienie


SUKCESY UCZNIÓW SZKOŁY II STOPNIA

XXI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (maj 2013)
Wyróżnienie:
Zuzanna Pietrzak – uczennica p. Renaty Płażewskiej-Kryachok

7 Konkurs im.Witolda Lutosławskiego w Warszawie (25-26 maja 2013)
II nagroda w kategorii II – Patryk Śliskowski-klarnet (OSM II st.) z klasy p. Krzysztofa Płoszyńskiego

Ogólnopolski Konkurs Interpretacji Muzycznej w Przemyślu ( kwiecień 2013)
– I Nagroda Adam Suga  z klasy fortepianu p. Elżbiety Makowskiej
– III Nagroda Michał Sztekmiler z klasy fortepianu p.Izy Soszyńskiej

Festiwal Instrumentów Dętych w Białej Podlaskiej(kwiecień 2013)
I nagroda w gr.III-Paula Nowak-flet(OSM II st.) z kl. p.  Eweliny Zawiślak

XII Ogólnopolski Wiosenny Festiwal Fletowy w Sochaczewie(marzec 2013)
III grupa:
wyróżnienie –Paula Nowak(OSM II st.) – z kl. p.  Eweliny Zawiślak

XII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Chopin dla najmłodszych” w Antoninie (luty 2013)
Zuzanna Pietrzak, uczennica p. Renaty Płażewskiej-Kryachok – wyróżnienie

VIII Regionalny Konkurs Obojowo-Fagotowy im.J.Ciepłuchy (luty 2013)
Grupa I:
III miejsce – Wiktoria Raczyńska-fagot-(OSM II st.) – z kl. p.  Andrzeja Kalkandzisa
Wyróżnienie – Weronika Olejnik-obój-(OSM II st.) – z kl. p. Pawła Żebrowskiego

Grupa II:
I miejsce- Marta Pełeńska-obój-(OSM II st.) – z kl. p. Pawła Żebrowskiego
III miejsce – Kamila Trzeciakiewicz-fagot-(OSM II st.) – z kl. p.  Andrzeja Kalkandzisa

Grupa III:
Wyróżnienie – Maria Frankowska-fagot-(OSM II st.) – z kl. p.  Andrzeja Kalkandzisa

V  Regionalny  Konkurs – Instrumenty Dęte Blaszane-(styczeń 2013)
Kategoria II
Wyróżnienie:
Kamil Patora –waltornia (OSM II st.)
– z kl. p.  Marka Medyńskiego

Kategoria III
Wyróżnienie:
Bartłomiej Grabowski-trąbka (OSM II st.)
– z kl. p.  Hieronima Maja

X Międzynarodowy Festiwal Chopinowski na Mazowszu ( listopad 2012)
– Michał  Ziajski ,
uczeń p. Elżbiety Makowskiej  – laureat , Nagroda Burmistrza Miasta Sochaczew , Nagroda Pozaregulaminowa przyznana przez prof. Janusza Olejniczaka

XII Konkurs Pianistyczny im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego w Płocku (listopad 2012)
Zuzanna Pietrzak, uczennica p. Renaty Płażewskiej-Kryachok – II nagroda (ex aequo)
Michał Ziajski, uczeń p. Elżbiety Makowskiej – II nagroda (ex aequo).