Rok szkolny 2011 – 2012

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW OSM I stopnia 2010/1011

Ogólnopolskie Konfrontacje Wiolonczelowe w Bydgoszczy (maj 2012)
Anna Fender, uczennica o. Roberta Fendera – III nagroda
Maciej Włodarski, uczeń p. Marka Przybyły – wyróżnienie


I Ogólnopolski Festiwal Akordeonowy „Harmonia Espressiva” w Sochaczewie (maj 2012)
Jędrzej Bogusławski, uczeń p. Pawła Zięby – wyróżnienie


Regionalne Spotkania Wiolonczelistów w Zduńskiej Woli (kwiecień 2012)
Maciej Dominiak, uczeń p. M. Przybyły – I nagroda
Marianna Pędziwiatr, uczennica p. M. Przybyły – II nagroda
Maria Pawlak, uczennica p. M. Przybyły – II nagroda
Amelia Bąk, uczennica p. Arkadiusza Płaziuka – wyróżnienie
Ogólnopolskie Spotkania Kontrabasowe w Mielcu (kwiecień 2012)
Zuzanna Garbacz, uczennica p. Grzegorza Wieczorka – wyróżnienie


I Ogólnopolski Konkurs Młodych Gitarzystów w Łodzi (kwiecień 2012)
Aniela Milala, uczennica p. Małgorzaty Sztern-Dana – wyróżnienie


XV Regionalny Konkurs Akordeonowy w Piotrkowie Trybunalskim (marzec 2012)
Julia Jarząb, uczennica p. Pawła Zięby – wyróżnienie


Ogólnopolskie Przsełuchania CEA uczniów klas harfy w Warszawie (marzec 2012)
Zuzanna Wąsiewicz, uczennica p. D. Szyszkowskiej-Janiak – II miejsce


VI Regionalny Konkurs „Słucham, poznaję, rozumiem” w Sieradzu (maj 2012)
Jakub Tomczak, uczeń p. D.Lenarczyk-Paprockiej – II miejsce


III Włocławskie Spotkania Skrzypcowe „ Polskie tańce narodowe” (kwiecień 2012)
Gaja Wilewska, uczennica p. Magdaleny Kling – Fender – IV miejsce


II Ogólnopolski Festiwal Skrzypcowy dla uczniów szkół muzycznych I i II st. w Kielcach (maj 2012)
Kategoria I
Gaja Wilewska, uczennica p. Magdaleny Kling–Fender – wyróżnienie
Kategoria II
Marcelina Sztekmiler, uczennica p. Magdaleny Kling–Fender – II miejsce
Kategoria III
Patrycja Ulańska, uczennica p. Elżbiety Puchalskiej – wyróżnienie


XV Festiwal instrumentów Dętych w Białej Podlaskiej (kwiecień 2012)
Kat. I
Julia Grabska, uczennica p. E. Zawiślak – I nagroda
Zofia Płaziuk, uczennica p. E. Zawiślak  – II nagroda
Kat. II
Agata Kamińska, uczennica p. E. Zawiślak  – I nagroda


V Międzynarodowy, XXX Konkurs Młodych Pianistów „Nad Kamienną 2012” w Skarżysku-Kamiennej (kwiecień 2012) 
Jakub Hanuszkiewicz, uczeń p. Renaty Płażewskiej-Kryachok – wyróżnienie


VII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Emmy Altberg w Łodzi (kwiecień 2012)

II kategoria wiekowa
Jakub Hanuszkiewicz, uczeń p. Renaty Płażewskiej-Kryachok – III nagroda (ex aequo)
Aleksandra Obrzut, uczennica p. Barbary Ligęzy – III nagroda (ex aequo)

III kategoria wiekowa
Karina Głódź, uczennica p. Lidii Buchalskiej – III nagroda (ex aequo)
Zofia Starosta, uczennica p. Anny Dryniak-Szczechowicz – III nagroda (ex aequo)


IV Młodzieżowy Konkurs na skrzypce solo im. T. Wrońskiego w Tomaszowie Maz. (kwiecień 2012) 
Patrycja Ulańska, uczennicy p. Elżbiety Puchalskiej – wyróżnienie


X Spotkania Uczniów Szkół Muzycznych I st. „Wykształcony słuch” w Żyrardowie (marzec 2012)
Natalia Malka i Oktawia Sowińska, uczennice p. Dominiki Lenarczyk-Paprockiej – III miejsce ex aequo


VI Piotrkowskie Spotkania Fletowe w Piotrkowie Trybunalskim (marzec 2012)

I kategoria wiekowa:
Zofia Płaziuk, uczennica p.Eweliny Zawiślak – I nagroda (ex aequo)

II kategoria wiekowa:
Julia Grabska, uczennica p.Eweliny Zawiślak – II nagroda


XI Prezentacje Miniatur Skrzypcowych w Sieradzu (marzec 2012)
Klasa I
Gaja Wilewska, uczennica p. Magdaleny Kling-Fender – I  miejsce
Klasa II
Klara Formańska, uczennica p. Krzysztofa Wójcikowskiego –  wyróżnienie
Alicja Tadzik – uczennica p. Magdaleny Kling-Fender – wyróżnienie
Klasa III
Kacper Przybył, uczeń p. Moniki Kosmal – I miejsce
Masza Góralczyk – uczennica p. Małgorzaty Ignaczewskiej – wyróżnienie


IV KONKURS MŁODEGO PIANISTY (styczeń 2012 roku).
GRUPA I (kl.III-IV)
– Jakub Hanuszkiewicz – uczeń p. Renaty Płażewskiej Kryachok – I miejsce(ex
aequo)
– Bartosz Bartosiak – uczeń p. Elżbiety Grali – III miejsce(ex aequo)
Wyróżnienia:
– Miłosz Gorczyca – uczeń p. Anny Dryniak-Szczechowicz
– Kacper Górecki – uczeń p. Lidii Buchalskiej
– Robert Malka – uczeń p. Lidii Buchalskiej

GRUPA II (kl.V-VI)
– Jakub Tomczak – uczeń p. Witolda Holtza – I miejsce (ex aequo)
– Anna Walczak – uczennica p. Elżbiety Makowskiej – I miejsce (ex aequo)
– Karina Głódź – uczennica p. Lidii Buchalskiej – II miejsce
– Joanna Brzózka – uczennica p. Magdaleny Brzezińskiej – III miejsce (ex aequo)
Wyróżnienia:
– Antoni Lemański – uczeń p. Elżbiety Makowskiej
– Zofia Starosta – uczennica p. Anny Dryniak -Szczechowicz


II Regionalne Muzyczne Prezentacje Najmłodszych Klarnecistów i Saksofonistów w Zgierzu (grudzień 2011)
Marcin Grzelak, uczeń p.Krzysztofa Płoszyńskiego – Nagroda w I grupie
Jan Kornacki, uczeń p. Łukasza Wójcickiego – Nagroda w I grupie
Bartosz Grzelak, uczeń p. Krzysztofa Płoszyńskiego – Nagroda w II grupie
Igor Chojnacki, uczeń p. Łukasza Wójcickiego – Nagroda dla najmłodszego uczestnika


IX Muzyczne Spotkania Najmłodszych Pianistów w Sieradzu (grudzień 2011)
– Jakub Hanuszkiewicz, uczeń p. R. Płażewskiej-Kryachok – I nagroda oraz nagroda
specjalna Przewodniczącego Jury, prof. Andrzeja Tatarskiego.


V Regionalny Konkurs Młodego Skrzypka im. prof. Z. Płoszaja (grudzień 2011)
Grupa młodsza (kl. III – IV):
– Marcelina Sztekmiler, uczennica p. M. Kling-Fender – II miejsce
– Jędrzej Lemański, uczeń p. E. Puchalskiej – IV miejsce
– Konstancja Samochin, uczennica p. I. Stachlewskiej – wyróżnienie
Grupa starsza (kl. V – VI):
– Patrycja Ulańska, uczennica p. E. Puchalskiej – I miejsce
– Łucja Wendland, uczennica p. D. Połacia – II miejsce
– Oktawia Sowińska, uczennica p. T. Króla – IV miejsce
– Aleksandra Głowacka, uczennica p. M. Kling-Fender – wyróżnienie


I Ogólnopolski Konkurs „Miniatura na Harfę Celtycką” w Łodzi (listopad 2011)
GRUPA MŁODSZA
– Sylwia Pycio – II miejsce
– Kacper Malinowski – III miejsce
– Zofia Janiak – wyróżnienie i nagroda specjalna dla najmłodszej uczestniczki
GRUPA STARSZA
– Irena Banaszczyk – I miejsce oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego
– Zuzanna Wąsiewicz – II miejsce
– Julia Majchrzak – wyróżnienie
Wszyscy w/w są uczniami klasy harfy p. Doroty Szyszkowskiej-Janiak, która otrzymała również nagrodę specjalną przewodniczącej Jury prof. Helgi Storck dla pedagoga za przygotowanie laureata I nagrody


III Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Karola Nicze w Pabianicach (listopad 2011)
– Anna Walczak, uczennica p. E. Makowskiej – III miejsce i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie miniatury kompozytora polskiego


Międzynarodowy Konkurs Fletowy w ramach IX Polskiego Festiwalu Fletowego
w Sieradzu (listopad 2011)
– Julia Grabska – uczennica p.  E. Zawiślak – wyróżnienie w gr. I


II Regionalne Konfrontacje Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych w Zgierzu
pod Patronatem Wizytatora Regionu Łódzkiego (listopad 2011)
– Trio Klarnetowe w składzie: Mateusz Agatowicz, Ignacy Dąbrowski, Michał Włodarczyk; przygotowanie p. Piotr Maciejewski – I miejsce
– Trio Fortepianowe w składzie: Julia Kuzik, Antonina Zatylna, Jakub Tomczak; przygotowanie p. Lucyna Pławner – I miejsce
– Kwartet Fletowy w składzie: Julia Kuzik, Antonina Zatylna, Berenika Stachera, Kamilla Tveit; przygotowanie p. Lucyna Pławner – III miejsce

OSM II st.

Ogólnopolskie Konfrontacje Wiolonczelowe w Bydgoszczy (maj 2012)
Jakub Lemański, uczeń p. Roberta Fendera – I nagroda


I Ogólnopolski Festiwal Akordeonowy „Harmonia Espressiva” w Sochaczewie (maj 2012)
Duet „ADREM”, prowadzenie p. D. Baranowski, w składzie:
Adrian Babski, Remigiusz Czechowicz – tytuł laureata
Remigiusz Czechowicz, uczeń p. Daniela Baranowskiego – wyróżnienie
Adrian Babski, uczeń p. D. Baranowskiego – wyróżnienie
Duet „Con fuoco”, prowadzenie p. D. Baranowski, w składzie:
Marek Ulański – skrzypce, R. Czechowcz – akordeon – wyróżnienie


Ogólnopolskie Spotkania Kontrabasowe w Mielcu (kwiecień 2012)
Kamil Biadała, uczeń p. Grzegorza Wieczorka – wyróżnienie


XVII Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe w Sanoku (kwiecień 2012)
Remigiusz Czechowicz, uczeń p. Daniela Baranowskiego – III nagroda
Duet „Con fuoco”, prowadzenie p. D. Baranowski, w składzie:
Marek Ulański-skrzypce, Remigiusz Czechowcz-akordeon – II nagroda
Duet „ADREM”, prowadzenie p. D. Baranowski, w składzie:
Adrian Babski, Remigiusz Czechowicz – III nagroda


Ogólnopolskie Przesłuchanie CEA uczniów klas instrumentów dętych w Warszawie (marzec 2012)
Maria Gromińska, uczennica p. E. Zawiślak – wyróżnienie


XV Regionalny Konkurs Akordeonowy w Piotrkowie Trybunalskim (marzec 2012)
Remigiusz Czechowicz, uczeń p. Daniela Baranowskiego – II nagroda
Adrian Babski, uczeń p. D. Baranowskiego – III nagroda
Duet „Con fuoco”, prowadzenie p. D. Baranowski, w składzie:
Marek Ulański-skrzypce, Remigiusz Czechowcz-akordeon – III nagroda
Duet „ADREM”, prowadzenie p. D. Baranowski, w składzie:
Adrian Babski, Remigiusz Czechowicz – wyróżnienie


XV Festiwal instrumentów Dętych w Białej Podlaskiej (kwiecień 2012)
Kat. III
Adrianna Gabryelczyk, uczennica p. E. Zawiślak  – wyróżnienie
Kat. IV
Maria Gromińska, uczennica p. E. Zawiślak  – I nagroda
Kat. Zespół kameralny
Kwartet fletowy  MAJK, prowadzenie p. E. Zawiślak, w składzie:
Maria Gromińska, Katarzyna Jankowska, Jacek Karwalski, Adrianna Gabryelczyk – I nagroda


III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Augustów 2012 (kwiecień 2012)

Michał Ziajski, uczeń p. Elżbiety  Makowskiej – wyróżnienie


XVII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny w Koninie (kwiecień 2012)

Zuzanna Pietrzak, uczennica p. R. Płażewskiej-Kryachok – III Nagroda (ex aequo)

VI Międzynarodowe Spotkania Pianistyczne w Krośnie (marzec 2012)

Michał Ziajski, uczeń p. Elżbiety Makowskiej – II Nagroda


VI Piotrkowskie Spotkania Fletowe w Piotrkowie Trybunalskim (marzec 2012)

III kategoria wiekowa:
Maria Gromińska, uczennica p.Eweliny Zawiślak – I nagroda (ex aequo)


XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Zgorzelcu (styczeń 2012)
– Michał Sztekmiller,  uczeń p. Izabeli Soszyńskiej – II miejsce


III Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. M. Magina we Włocławku (grudzień 2011)
– Adam Suga, uczeń p. E. Makowskiej – wyróżnienie I st.


XIV Ogólnopolski Festiwal Chóralny „Cantio Lodziensis” (listopad 2011)
– Chór mieszany OSM II st. pod dyr. p. Anny Kamery – I miejsce w kategorii chórów szkół muzycznych II stopnia


X Konkurs Solfeżowy im. F. Wesołowskiego w Łodzi (listopad 2011)
– Magdalena Gacek, uczennica p. H. Dulikowskiej – I miejsce
– Natalia Lubowiecka, uczennica p. M. Majak – Zawadzkiej – III miejsce


Międzynarodowy Konkurs Fletowy w ramach IX Polskiego Festiwalu Fletowego
w Sieradzu (listopad 2011)
– Maria Gromińska, uczennica p. E. Zawiślak – wyróżnienie w gr. III


I Ogólnopolski Turniej Orkiestr Kameralnych w Radomiu (listopad 2011)
– „Łódzkie Smyczki” pod dyr. p. R. Osmolińskiego – Główna Nagroda ex aequo


II Regionalne Konfrontacje Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych w Zgierzu
pod Patronatem Wizytatora Regionu Łódzkiego (listopad 2011)
– Trio Stroikowe w składzie: Marta Pacholczyk, Michał Śmiechowicz, Maria Frankowska; przygotowanie p. Michał Łabecki – II miejsce


VII Regionalny Konkurs Obojowo-Fagotowy im.J.Ciepłuchy w Zduńskiej Woli (listopad 2011)
– Aleksandra Rząsa – I miejsce (ex aequo) w I grupie
– Marta Pełeńska – I miejsce w II grupie
– Marta Pacholczyk – II miejsce w II grupie
wszystkie w/w są uczennicami klasy oboju p. P. Żebrowskiego
– Kamila Trzeciakiewicz, uczennica klasy fagotu p. A. Kalkandzisa – I miejsce w I grupie i Nagroda Specjalna przewodniczącego Jury prof. Krzysztofa Kamińskiego
– Gabriela Messyasz, uczennica  klasy fagotu p. M. Łabeckiego – III miejsce w I grupie
– Maria Frankowska, uczennica klasy fagotu p. A. Kalkandzisa – III miejsce w III grupie