Rok szkolny 2010 – 2011

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW OSM I stopnia 2010/1011

maj 2011 Piotrków Trybunalski  IX Festiwal Klarnetowy w Piotrkowie Trybunalskim (maj 2011)
– Bartosz Grzelak, uczeń p. K.Płoszyńskiego – III miejsce w I grupie w kategorii solistów
– Duet klarnetowy w składzie: Marcin Grzelak, Bartek Grzelak; przygotowanie p. K. Płoszyński – III miejsce w I grupie w kategorii zespołów
20 maja 2011

Łowicz

VI Festiwal Muzyki Fortepianowej

Wyróżnienia otrzymali:
Grupa I:
Aleksandra Obrzut (kl. III)- uczennica p. Barbary Ligęzy
Grupa II:
Mateusz Muchewicz (kl. VI) – uczeń p. Anny Micińskiej

15 kwietnia 2011

Warszawa

IV Międzyszkolny Konkurs Pianistyczny Szkół Muzycznych I stopnia „Mistrz klawiatury”

Adam Suga(kl. VIb)- uczeń p. E. Makowskiej otrzymał I nagrodę.

 13 – 15 stycznia 2011  ZSM Łódź Przesłuchania Makroregionalne Centrum Edukacji Artystycznej dla uczniów klas skrzypiec
Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowali się:
Aleksandra Głowacka kl. V, ucz. p. M. Kling – Fender
Oktawia Sowińska, kl. V, ucz. p. T. Króla
Patrycja Ulańska, kl. V, ucz. p. E. Puchalskiej
 12 marca 2011 – PSM I st. w Sieradzu X Prezentacje Miniatur Skrzypcowych
Nagrody naszych uczniów:
I nagroda w klasach II :
Jędrzej Lemański z kl. skrzypiec p. E. Puchalskiej i Marta Glińska z kl. skrzypiec p. I. Stachlewskiej
II nagroda w klasach II: Kaya Kotarska z kl. skrzypiec p. M. Osmolińskiej
I nagroda w klasach III: Mieszko des Roches z kl. skrzypiec p. T. Czaplińskiego
IV nagroda w klasach III: Aleksandra Czech z kl. skrzypiec p. K. Wójcikowskiego
23 -24 lutego 2011r

Łódź

IV Regionalny Konkurs – Instrumenty Dęte Blaszane – dla uczniów Szkół Muzycznych I i II stopniaKategoria I
III miejsce – Marek Mąkosza – z klasy puzonu Jacka Kasprzaka
Wyróżnienie – Sebastian Tveit oraz Wojciech Brodecki z klasy trąbki Konrada Bonińskiego
Dyplom dla najmłodszego uczestnika:
Jakub Plichta – z klasy waltorni Marka Medyńskiego
 9-12 lutego 2011 Warszawa Przesłuchania Makroregionalne Centrum Edukacji Artystycznej – dla uczniów klas fortepianu szkół muzycznych I stopnia.
Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowało się troje uczniów naszej szkoły:
– Zofia Starosta – kl. IVa ucz. p. Anny Dryniak-Szczechowicz
– Jakub Tomczak – kl. IVa ucz. p. Lidii Buchalskiej
– Anna Walczak – kl. IVa ucz. p. Elżbiety Makowskiej
18 grudnia 2010

Sieradz

VIII Muzyczne Spotkania Najmłodszych Pianistów

Jakub Hanuszkiewicz (klasa III b)- uczeń p. Renaty Płażewskiej–Kryachok otrzymał
wyróżnienie oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu Andrzeja Cwojdzińskiego.

16 grudnia 2010

Bełchatów

IV Przedświąteczny Konkurs Gitarowy w Bełchatowie:

Dawid Bednarek, kl.V, ucz.p. Huberta Stopnickiego, zdobył wyróżnienie

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW OSM II stopnia 2010/1011

24-31 maja 2011 Łomianki IX Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. J. Zarębskiego w Łomiankach
Jakub Lemański – wiolonczela (uczeń p. Roberta Fendera) – II miejsce
18-21 maja 2011

Chełm

Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy w Chełmie
Remigiusz Czechowicz (uczeń p. Daniela Baranowskiego) – wyróżnienie w kategorii solistów
Duet AD-REM: R. Czechowicz, A. Babski (prowadzenie p. Daniela Baranowskiego) – III nagroda w kategorii zespołów kameralnych
18 maja 2011 Kutno IV Regionalny Konkurs z Zasad Muzyki w Kutnie
Aleksandra Orczykowska (uczennica p. Haliny Flis) – I miejsce
Agnieszka Jaworska (uczennica p. Haliny Flis) – II miejsce
5-8 maja 2011 XIX Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina w Szafarni
Zuzanna Pietrzak (uczennica p. Renaty Płażewskiej-Kryachok) – wyróżnienie
27-29 kwietnia 2011 XIV Międzynarodowe Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe
Adrian Babski (uczeń p. Daniela Baranowskiego) – II nagroda w kategorii solistów
Remigiusz Czechowicz (uczeń p. Daniela Baranowskiego) – III nagroda w kategorii solistów
Duet AD-REM: R. Czechowicz, A. Babski (prowadzenie p. Daniela Baranowskiego) – III nagroda w kategorii zespołów kameralnych
15-17 kwietnia 2011 II Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Smyczkowych w Elblągu
Magdalena Ziarkowska – skrzypce (uczennica p. T. Bartosiaka) – wyróżnienie
Kamil Biadała – kontrabas (uczeń p. Grzegorza Wieczorka) – wyróżnienie
15-16 kwietnia 2011 VII Ogólnopolski Festiwal Akordeonowych Zespołów Kameralnych w Stalowej Woli
Duet AD-REM: R. Czechowicz, A. Babski (prowadzenie p. Daniela Baranowskiego) – I nagroda
9 kwietnia 2011 IV Regionalny Przegląd Chórów Szkół Muzycznych I i II st. Regionu Łódzkiego w
Skierniewicach
Chór mieszany OSM II st. pod dyr. p. Anny Kamerys – II miejsce
Chór żeński OSM II st. pod dyr. p. Anny Kamerys – III miejsce
4-8.kwietnia 2011r.

Szczecin

  II Zachodniopomorski Konkurs PianistycznyZuzanna Pietrzak (kl. 1b)- uczennica p. R. Płażewskiej-Kryachok otrzymała I nagrodę
 1-2 kwietnia 2011 X Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Muzyki Rozrywkowej i Popularnej „Concertino 2011) w Giżycku

Remigiusz Czechowicz (uczeń p. Daniela Baranowskiego) – II nagroda w kategorii solistów

Adrian Babski (uczeń p. Daniela Baranowskiego) – III nagroda w kategorii solistów

Duet AD-REM: R. Czechowicz, A. Babski (prowadzenie p. Daniela Baranowskiego) – II nagroda

w kategorii zespołów kameralnych

24-25 marca 2011 Kutno III Międzywojewódzki Konkurs na wykonanie miniatury polskiej w Kutnie

Adrianna Majewska (uczennica p. Moniki Kosmal) – III miejsce

Magdalena Wychowaniec (uczennica p. Moniki Kosmal) – wyróżnienie

11-20 marca 2011 Wrocław XXXIII Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II stopnia we Wrocławiu
Kwartet smyczkowy: Nela Kuźmińska, Magdalena Ziarkowska, Julia Nowak, Omi Osmolińska (prowadzenie p. Tomasz Bartosiak) – wyróżnienie
Kwartet skrzypcowy: Nela Kuźmińska, Marta Nojgebaor, Paulina Brożek, Dominika Firlewicz (prowadzenie p. Ryszard Osmoliński) – wyróżnienie
 11-13 marca 2011 Ogólnopolskie Przesłuchania CEA zespołów kameralnych szkół muzycznych II stopnia
Kwartet smyczkowy: Nela Kuźmińska, Magdalena Ziarkowska, Julia Nowak, Omi Osmolińska (prowadzenie p. Tomasz Bartosiak) – III miejsce
24 -26 lutego 2011r
Żagań
XVI Ogólnopolski Turniej Pianistyczny im. Haliny Czerny – Stefańskiej

Zuzanna Pietrzak (R. Płażewskiej-Kryachok) – wyróżnienie w grupie II
Michał Sztekmiller ( I. Soszyńska) – III miejsce ex eqo w grupie III ( I nie przyznano)
Michał Ziajski ( E. Makowska)- III miejsce ex eqo w grupie III

23 -24 lutego 2011r

Łódź

IV Regionalny Konkurs – Instrumenty Dęte Blaszane – dla uczniów Szkół Muzycznych I i II stopniaKategoria II
I miejsce – Wojciech Kubiak –z klasy trąbki Hieronima Maja
II miejsce – Witold Grabowski – z klasy puzonu Radosława Szulca
III miejsce – Bartłomiej Grabowski – z klasy trąbki Hieronima Maja
Kategoria III
wyróżnienie – Maciej Malinowski – z klasy trąbki Konrada Bonińskiego
Dyplom dla najmłodszego uczestnika:
Jakub Plichta – z klasy waltorni Marka Medyńskiego
20-23 stycznia 2011
Jelenia Góra
VII Międzynarodowy Festiwal- Konkurs „Gitaromania” w Jeleniej Górze:

Maciej Krupski, kl.2, ucz. p. Pawła Wlazło, zdobył wyróżnienie

14-15 stycznia 2011
Sochaczew
VII Sochaczewskie Spotkania Wiolonczelowe:

Omi Konstancja Osmolińska (A. Płaziuk) – I miejsce w grupie najstarszej

15 grudnia 2010 Makroregionalne Przesłuchania CEA zespołów kameralnych szkół muzycznych II st.;

do ogólnopolskich finałów w Warszawie zakwalifikowały się:
Kwartet smyczkowy (T. Bartosiak) – Nela Kuźmińska, Magdalena Ziarkowska, Julia Nowak, Omi Osmolińska
Trio (M. Kawczyński) – Anna Skowron, Magdalena Ziarkowska, Anna Chowaniec

27 listopada 2010 Pabianice VI Regionalny Konkurs młodego fagocisty i oboisty im. J. Ciepłuchy w Pabianicach:

Marta Pełeńska (P. Żebrowski) – II miejsce
Kamila Trzeciakiewicz (A. Kalkandzis) – III miejsce

19 listopada 2010
Piotrków Trybunalski
 

I Wojewódzkie Konfrontacje zespołów kameralnych 

Kwartet smyczkowy (T.Bartosiak) – Nela Kuźmińska, Magdalena Ziarkowska, Julia Nowak, Omi Osmolińska – I miejsce
Kwartet skrzypcowy (R. Osmoliński) – Nela Kuźmińska, Marta Nojgebaor, Paulina Brożek, Dominika Firlewicz – III miejsce
Duet (A. Tokarski) – Andrzej Pawlak, Adam Rogala – III miejsce
Trio (D. Szyszkowska-Janiak) – Oktawia i Oliwia Sowińskie, Jakub Lemański – wyróżnienie

17-18 listopada 2010
Łódź
 

II Ogólnopolski Konkurs na flet solo „Il flauto ricercato”

Katarzyna Zielińska (E. Wypych) – III miejsce w grupie starszej
Katarzyna Jankowska (L. Pławner) – II miejsce w grupie młodszej
Adrianna Gabryelczyk (E. Zawiślak) – III miejsce w grupie młodszej