G189GO „SOSNY NA SOSNOWEJ – Bezpiecznej i Nowej”

Szanowni Państwo,
Stoimy przed niepowtarzalną okazją uporządkowania sprawy parkowania w okolicach szkoły.
W ramach Budżetu Obywatelskiego został złożony wniosek „SOSNY NA SOSNOWEJ- BEZPIECZNEJ I NOWEJ”. Celem głównym projektu jest wygospodarowanie przestrzeni parkingowej na ul. Senatorskiej, Sosnowej i Milionowej.
Reguły Budżetu Obywatelskiego są jednak bardzo trudne. Aby nasz projekt mógł być sfinansowany musi pokonać inne projekty i zdobyć kilka tysięcy głosów. W tym roku konkurujemy w dzielnicy Górna z ponad 300 innymi projektami. Jeżeli nie włączymy się WSZYSCY w to działanie, to nasze szanse na rozwiązanie problemu parkowania przed szkołą są bardzo niewielkie.
Dlatego bardzo prosimy, aby wszyscy Państwo włączyli się aktywnie w zbieranie głosów. Na jedno dziecko uczące się w szkole powinniśmy zebrać około 10 głosów. Wówczas mamy szansę, aby nasz projekt został zakwalifikowany do realizacji.
Wg przyjętego przez Urząd Miasta Łodzi harmonogramu Budżetu Obywatelskiego głosy papierowe będzie można zbierać w dniach 14- 29 września 2019r. Do 6 października 2019r. będzie można oddawać głosy drogą elektroniczną.
Szkoła, aby wspomóc Państwa w zbieraniu głosów przygotuje wydrukowane karty do głosowania, które po 14 września wychowawcy będą rozdawać uczniom w klasach. Wypełnione karty będzie można oddawać wychowawcom do dnia 26 września. Nauczyciele, pracownicy i sympatycy szkoły będą mogli zostawiać wypełnione karty w sekretariacie głównym szkoły.
Wg nowych zasad Budżetu Obywatelskiego każdy mieszkaniec Łodzi ( UWAGA! od tego roku również dzieci bez ograniczenia wieku) może zagłosować na 5 dowolnych projektów zlokalizowanych w różnych dzielnicach Łodzi. W tym roku nie ma już projektów ogólnołódzkich, jedynie dzielnicowe. Nasz projekt ma nr G189GO i jest wpisany na listę projektów Łódź-Górna.
Mamy nadzieję, że tym razem uda nam się wspólnymi siłami zawalczyć nie tylko o wygodę, ale również o bezpieczeństwo naszych dzieci.

Z zasadami Budżetu Obywatelskiego można zapoznać się na stronie: https://uml.lodz.pl/bo/lbo-20192020/

Ze szczegółami projektu „G189GO SOSNY NA SOSNOWEJ – Bezpiecznej i Nowej” można zapoznać się na stronie :
https://uml.lodz.pl/…/tx_edgeregisters/74925/3851/G189GO.pdf

Bliższych informacji można zasięgnąć pod adresem dpiotrowska.ife@wp.pl

                                                                           Dyrektor Szkoły mgr Małgorzata Ircha oraz Rada Rodziców

parking1

na skróty

TERMINY KONSULTACJI I WYWIADÓWEK

  • 22.10.2015r. (czw) – zebranie, konsultacje;
  • 17.12.2015r.(czw) – zebranie, konsultacje; informacje o zagrożeniach oc.niepromującą/nieklasyfik.;
  • 28.01.2016r.(czw) – wywiadówki semestralne; (oprócz klas maturalnych)
  • 12.04.2016r. (wt) – zebranie, konsultacje;
  • 09.06.2016r. (wt) – zebranie, konsultacje; informacje o zagrożeniach oceną niepromującą/nieklasyfikowaniem.